Emre Konuk

Konuk, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Derecesi’ni Boğaziçi Üniversitesi’nden, Aile Terapisi eğitimini Mental Research Institute, Palo Alto - Kaliforniya’dan almıştır. Türkiye’de verdiği eğitimlerle, psikoterapi mesleğinin gelişmesine katkıda bulunacak DBE Davranış Bilimleri Ensititüsü’nü kurdu. Bu kuruluşta, yetiştirdiği geniş terapist kadrosu ve kurumsal danışmanlarla, çocuk ve ergen, yetişkin ve aile bölümlerinde bireysel psikoterapi, kurumsal gelişim merkezinde de kurumlara danışmanlık hizmeti verilmektedir. Psikolojik Danışmanlık çalışmalarında; Kısa Süreli Terapiler, Çözüm Odaklı Terapi, EMDR Terapisi, Çift ve Aile Terapisi modellerini ( Stratejik Aile Terapisi ) temel almaktadır. Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD), Kompleks Travma, Erken Dönem Travmalar, Kişilik Bozuklukları, İlişki Problemleri ve Performans Geliştirme çalıştığı başlıca alanlardır.

Konuk, 40 yıla yaklaşan psikoterapi deneyimini, kurumsal danışmanlık çalışmalarında, insan kaynakları alanında, organizasyonların değişiminde etkin olarak kullanmaktadır. Son dönemlerde Çalışan Memnuniyeti ve Bağlılığı ile verim, karlılık, satış sonuçları arasındaki ilişkiye yönelik “Verimli İş Yeri Müdahale Programları” geliştirmiş, değişik pozisyonlarda yüksek performans gösteren profiller üzerinde araştırmalar yapmıştır. Emre Konuk, halen terapistler ve kurumsal danışmanlardan oluşan ekibinin bu alanlardaki çalışmalarını yönlendirmekte ve Yönetici Koçluğu yapmaktadır.

ÇATED Çift ve Aile Terapileri Derneği ve EMDR Derneği Başkanı olan Konuk, bu dernekler tarafından gerçekleştirilen tüm sosyal sorumluluk ve araştırma projelerinde hem başkan hem eğitmen hem de terapist kimliği ile yer almaktadır.